5 mitai apie slaugytojų darbą Norvegijoje. Kokie jie?

Nors norvegų kalbos kursus rengiame ir slaugytojams Norvegijoje įsidarbinti padedame jau keletą metų, vis dar tenka kovoti su šioje srityje sklandančia klaidinga informacija.

Tad kokie yra dažniausi ir labiausiai paplitę mitai apie slaugytojų darbą Norvegijoje?

 

  1. Slaugytojai Norvegijoje dirba už minimalų arba mažesnį atlyginimą.

Netiesa! Mūsų kursus baigę slaugytojai dirba kvalifikuotą darbą, už kurį yra mokamas valstybės ir darbdavių susitarime numatytas valandinis atlyginimas (bei priedai už darbą naktimis, savaitgaliais ir švenčių dienomis). Dar patirties neturintis slaugytojas uždirba 203 kronas (~21 eur) / val.

  1. Slaugytojų darbo valandos yra nenormuojamos. Dirbti tenka ištisomis paromis.

Norvegijoje į viršvalandžius yra žiūrima labai rimtai. Už juos yra mokama papildomai. Dirbant daugiau negu 48 val. per savaitę, jau skaičiuojami viršvalandžiai. Įprastai, pamainos trukmė – 8 valandos. Retais atvejais gali tekti dirbti dvi pamainas (16 val.) iš eilės.

  1. Išvažiavę slaugytojai slaugo tik senukus.

Mūsų kursus baigę slaugytojai nevažiuoja privačiai prižiūrėti senyvo amžiaus žmonių. Slaugytojai dirba ligoninėse ir slaugos namuose. Dirba skyriuose, kuriuose yra daugiau slaugytojų, gydytojų, slaugytojų padėjėjų ir tikrai ne vienas pacientas. Slaugytojai dirba įvairiuose ligoninių ir slaugos namų skyriuose.

  1. Įdarbinimo agentūros pasiima dalį slaugytojų atlyginimo.

Nesvarbu kaip įsidarbino slaugytojas, ar per agentūrą ar asmeniškai, jis ar ji visada gauna tokį patį atlyginimą. Agentūra, norėdama įdarbinti slaugytojus kurioje nors savivaldybėje, turi atskirai dalyvauti viešuosiuose konkursuose. Laimėjus konkursą, būtent savivaldybė moka papildomai už darbuotojo suradimą, įdarbinimą, paslaugos administravimą. Mes tiesiog dirbame kaip personalo atrankos specialistas. Savivaldybei nereikia tuo rūpintis pačiai, nereikia samdyti atskiro žmogaus, kuris rūpintųsi personalo atranka. Slaugytojas dėl to nenukenčia finansiškai.

  1. Slaugytojai dirba be atostogų.

Slaugytojai dirba pagal lankstų darbo grafiką. 4/6/8 savaites praleidžia Norvegijoje, o 2/4/6 – Lietuvoje (ar bet kur kitur kur norisi). O geriausia, kad kelionės į Lietuvą yra apmokamos!

 

Tikimės, kad mums pavyko papasakoti kažką naujo ir dabar tiek į slaugytojo darbą Norvegijoje, tiek į įdarbinimo agentūras žiūrėsite palankiau!

Plačiau