Naujos galimybės slaugytojams – knyga ir norvegų kalbos kursai internetu

Vakarų šalyse augant kvalifikuoto medicinos personalo poreikiui, atsiranda naujų būdų, kurie padeda integruotis į darbo rinką ir atvykusiems iš kitų šalių. Vienas iš įgūdžių, kurių reikalauja darbdavys – vietinės kalbos mokėjimas. Slaugytojams skirtų specializuotų „Helsenork for deg!“ norvegų kalbos kursų kūrėja, Cecilie Lønn plačiau papasakojo apie galimybes išmokti kalbą prieš išvystant dirbti.

– Kuo ypatingi jūsų sukurti norvegų kalbos kursai? Kuo jie skiriasi nuo kitų, rinkoje esančių kalbos kursų?

Helsenorsk for deg! yra kompleksiniai kursai, skirti būtent slaugytojams ir kitam medicinos personalui. Kursus gali pradėti žmogus, visiškai neturėdamas norvegų kalbos žinių. Jeigu asmuo naudos internetinius kalbos kursus ir knygą pagal visus nurodymus, tikrai pasieks B2 lygį. Mūsų kursų didžiausias privalumas yra tai, kad kursai apima visą medžiagą, kurios reikia norint išmokti specializuotą medicininę kalbą. Iki šiol, reikėjo naudoti daug įvairių šaltinių, norint pasiekti rezultatą, o su mūsų programa, slaugytojas gauna viską ko reikia. Tai tikrai palengvina ir paspartina mokymąsi.

– Nusistovėjusi nuomonė sako, kad gyvi kursai su dėstytoju auditorijoje yra geriau negu nutoliniai kursai internetu. Ar jūsų kursų kokybė nenukenčia dėl to, kad jie yra nuotoliniai?

Manau, kad tai jau yra pasenęs požiūris. Internetiniai kalbos kusai nebėra „antras geriausias variantas“ mokytis kalbos. Laikai keičiasi, platformos tobulėja. „Helsenorsk for deg!“ internetiniai kursai slaugytojams naudoja Fronter platformą, kuri yra pripažinta Norvegijoje ir ją naudoja vios mokyklos ir universitetai. Internetiniai kursai netgi turi savo privalumų. Mokantis bendrai auditorijoje, visi turi mokytis vienodu tempu, dėstytojas negali vienu metu pristatyti medžiagos skirtingai. Internetiniai kalbos kursai suteikia galimybę medžiagos įsisavinimui skirti tiek laiko, kiek reikia konkrečiam asmeniui. Be to, visa paskaitų informacija yra pasiekiama platformos archyvuose, tad ją visada galima pasikartoti. Negali tikėtis, kad dėstytojas visada grįš kartoti jau praeitų temų, kai to norės vienas ar keli kursų dalyviai. Taip pat, didelis privalumas yra tai, kad internetiniai kalbos kursai suteikia galimybę mokytis kada nori ir kur tik nori, sau tinkamu tempu. Tereikia su savimi turėti kompiuterį ir internetą. Kursus sudaro tekstai, video paskaitos, klausymo failai, namų darbai. Kai kuriosmis savaitės dienomis vyksta ir tiesioginės paskaitos su manimi. Jeigu kursų klausytojas negali sudalyvauti tiesioginėje paskaitoje, visada gali ją rasti platformos archyve.

– Kiek laiko reikia norint išmokti kalbą internetu?

Mūsų A1-B2 lygio kursai yra sudaryti 23 savaitėms, bet visada noriu pabrėžti, kad kalbos mokymosi tempas yra labai individualus. Jeigu žmogus dirba uoliai ir laikosi mokymosi plano, po 23 savaičių trukmės kurso jau tikrai būna pasiruošęs darbui Norvegijoje. Norint pasiekti dar geresnių reultatų ir dar geriau pasiruošti, galima dalyvauti ir partnerio „Centric Care Lietuva“ organizuojamuose kalbos kursuose. Tačiau natūralu, kad įgautus įgūdžius dar reikia tobulinti ir išvykus į Norvegiją.

Plačiau