Išleidžiame dar vieną grupę!

Pusmetis prabėgo labai greitai. Grupė, kursus pradėjusi lapkričio 20 dieną, praeitą savaitę laikė paskutinį egzaminą. Lapkričio mėnesį, kursus pradėjo 16 bendrosios praktikos slaugytojų. Dvi iš jų nusprendė kursų nebetęsti pačioje pradžioje. Jas pakeitė dvi kitos slaugytojos, kurios prisijungė jau kursams prasidėjus.

Rezultatas: 15 kursus baigusių bendrosios praktikos slaugytojų, kurie jau pradėjo arba netrukus pradės savo karjerą Norvegijoje.

Ką išmoko kursų dalyviai?

 

Svarbiausi du dalykai, kurių išmoko mūsų kursų dalyviai yra norvegų kalba ir sugebėjimas tobulinti savo kalbos įgūdžius. Be to, dalyviai daug sužinojo apie būsimą darbą, įvairias su juos susijusias praktines situacijas. Pasak egzamino metu viešėjusios kursų kūrėjos Cecilie Lonn, sugebėjimas mokytis ir tobulinti kalbą, taip pat yra labai svarbus etapas jau pabaigus kursus.

Po kiekvieno kalbos lygio, kursų dalyviai laikė egzaminus.

A1 – Testas. Pačios bendriausios kalbos užduotys.

A2 – Testas ir egzaminas žodžiu. Testas jau sudėtingesnis. Kalbėjimas susideda iš dviejų dalių – dialogo tarp kursų dalyvių ir pasakojimo pasirinkta tema.

B1 – Testas ir egzaminas žodžiu. Platesnis žodynas negu A2, sudėtingesnė gramatika ir sudėtingesnės temos.

B2 – Testas ir egzaminas žodžiu. Sudėtingiausias testas. Daug dėmesio skiriama kalbos supratimui. Kalbėjimo dalies metu spontaniškai užduodami klausimai, slaugytojas turi aiškiai reikšti mintis ir palaikyti pokalbį.

Kursai baigti, o kada prasidės darbai?

Dalis slaugytojų jau pradėjo dirbti Norvegijoje! Egzaminą išlaikė penktadienį, o pirmadienį jau pradėjo dirbti jiems paskirtose darbo vietose. Kiti taip pat netrukus išvyks.

Tai yra Norvegijoje dirbančių koordinatorių nuopelnas. Jau po A2 lygio egzamino, koordinatoriai atvyksta į Lietuvą, susipažįsta su slaugytojais ir pradeda jiems skirtų darbo vietų ir būsto paieškas, kelionės bilietų užsakymus.

Didžioji dalis koordinatorių patys turi bendrosios praktikos slaugytojo išsilavinimą, tad puikiai supranta kokie yra slaugytojų poreikiai ir norai.

 

Įspūdžiais apie kursus dalinasi slaugytoja Daiva

„Aš labai mėgstu mokytis naujų kalbų. Viskas kursuose buvo labai įdomu ir norėjau kuo daugiau išmokti. Kursai nėra lengvi. Po B1 egzamino jaučiausi pavargusi, bet jau galėjau suprasti ir kalbėti norvegiškai. Sulaukiau palaikymo iš artimųjų ir toliau tęsiau mokslus, norėjau mokytis kuo geriau. Pirmas didesnis iššūkis buvo pokalbis su koordinatoriumi. Tikrai jaudinausi ar viską suprasiu ir ar galėsiu atsakyti į visus klausimus. Dabar tai prisiminus ima juokas! Jau greitai išvyksiu dirbti į Norvegiją, jaučiuosi rami ir žinau, kad tikrai susikalbėsiu. O jeigu kažko nesuprasiu, paklausiu darkart. Suprantu, kad mokymasis tęsiasi ir toliau. Dabar planuoju išlaikyti Bergeno kalbos testą“.

Visiems slaugytojams linkime sėkmingo starto Norvegijoje!

Primename, kad renkame naują grupę, kuri kalbos kursus pradės šį rudenį. Laiko apsispręsti dar yra, o kad būtų lengviau tai padaryti – atvykite į susitikimą su mumis. Daugiau informacijos: http://centriccare.lt/susitikimas-vilniuje/

 

Plačiau