Kiek uždirba slaugytojai Norvegijoje?

Darbo užmokestis yra viena labiausiai slaugytojus, planuojančius išvykti dirbti į Norvegiją, dominančių temų. Be to, aplink šią temą sklando nemažai klaidingos informacijos, pavyzdžiui, kad slaugytojai Norvegijoje dirba už minimalų (o kartais net mažesnį) atlyginimą arba tai, kad vietiniai uždirba daugiau negu atvykę iš svetur. Dėl šių priežasčių pateikiame glaustą, bet pačią svarbiausią, informaciją, kurią turėtumėte žinoti apie slaugytojų darbo užmokestį Norvegijoje.

 Pagrindiniai akcentai:

  • Minimalus valandinis darbo užmokestis bruto* – nuo 209,21 NOK (~22 EUR) + priedai už darbą naktimis, savaitgaliais ir švenčių dienomis;
  • Už darbą vakarais (nuo 17 val.), naktimis, savaitgaliais ir švenčių dienomis mokami priedai;
  • Atostoginių dydis: 12% nuo bruto* darbo užmokesčio;
  • Slaugytojai įdarbinami Norvegijoje, pagal Norvegijos įstatymus;
  • Nesvarbu iš kur yra slaugytojai, iš Lietuvos, Švedijos, Norvegijos, Ispanijos ir t.t. – visi uždirba vienodus atlyginimus.

 *Bruto darbo užmokestis – darbo užmokestis prieš mokesčius.

Nuo ko priklauso slaugytojo atlyginimas?

Norvegijoje, slaugytojo atlyginimas tiesiogiai priklauso nuo jo darbo stažo. Kuo didesnis darbo stažas, tuo aukštesnis valandinis darbo užmokestis. Tai yra labiausiai atlyginimo dydį lemiantis veiksnys. Ne konkretus susitarimas, ne tam tikro darbdavio sąlygos, o tik jūsų darbo stažas vaidina lemiamą vaidmenį. Taip pat, prie šio, iš anksto numatyto, valandinio darbo užmokesčio yra mokami priedai už darbą vakarais, naktimis, savaitgaliais ir švenčių dienomis.

Valandinio darbo užmokesčio lentelė

Darbdavių organizacijos atstovas (atstovai) ir Norvegijos slaugytojų profsąjunga pasirašo susitarimą dėl darbo užmokesčio. Šis susitarimas yra vadinamas „Tariff avtale“. „Tariff avtale“ numato, koks valandinis darbo užmokestis priklauso kiekvienam slaugytojui. Pasirašant norvegišką darbo sutartį yra nustatomas valandinis darbo užmokestis pagal jūsų darbo stažą.

Tai reiškia, kad jums nereikia baimintis jog uždirbsite mažiau, nes sudarysite blogesnį susitarimą arba darbdavys pasiūlys blogesnes sąlygas. Jūsų atlyginimas bus toks pats, kaip ir kitų, tokį patį darbo stažą turinčių slaugytojų. Nesvarbu ar tai slaugytojai iš Lietuvos ar Norvegijos, visų sąlygos yra vienodos.

Pateikiame nuo 2017 metų galiojančią darbo stažo ir atlyginimų lentelę. Kairėje darbo stažas (0, 2, 4, 6, 8, 10, 16), dešinėje – metinis bruto atlyginimas (376’200 – 456’500 NOK):

Norint apskaičiuoti valandinį darbo užmokestį reikia:

Pvz.: Slaugytojo (darbo patirtis iki 2 m.) metinį darbo užmokestį, 376 200 NOK, padalinti iš darbo valandų per metus Norvegijoje (1846 val.). Gauname 203 NOK (~21 EUR) valandinį darbo užmokestį.

 Kaip dažnai ir kas moka atlyginimą? 

Darbo užmokestis išmokamas norvegiškomis kronomis 2 kartus per mėnesį. Kadangi slaugytojas darbo sutartį pasirašo su Centric AS (Centric Care padaliniu Norvegijoje), atlyginimą sumoka Centric AS, o ne tiesiogiai gydymo įstaigą, bet nuo to nesikeičia atlyginimo dydis. Slaugytojai uždirba tiek pat, kiek įdarbinti tiesiogiai gydymo įstaigoje!

Turite klausimų dėl darbo užmokesčio ar kitomis temomis? Susisiekite su mumis ir atvykite į susitikimą!

 

 

Plačiau