Lietuvių slaugytojai Norvegijoje: labiausiai vertinami už profesinius įgūdžius ir darbštumą

Jau ne vienerius metus slaugytojų koordinatoriumi dirbantis norvegas Ole Sæther Løvik skaičiuoja, kad per savo karjerą yra padėjęs per 100 lietuvių įsitvirtinti ir sėkmingai dirbti Norvegijoje. Viešėdamas Vilniuje, kur susitiko su norvegų kalbos besimokančiais slaugytojais, jis sakė, kad Norvegijos gydymo įstaigos itin vertina lietuvių specialistus ne tik dėl puikių profesinių įgūdžių, darbštumo, bet ir dėl atsakingumo, noro mokytis ir tobulėti.

Savo darbe Ole tenka sutikti iš įvairių šalių atvykstančių slaugytojų. Paklaustas, kokiomis savybėmis išsiskiria slaugytojai lietuviai, jis pirmiausia mini pašaukimą ir darbštumą. Pasak jo, pagrindiniai dalykai, kurių reikalauja Norvegijos sveikatos apsaugos sistemoje veikiančios gydymo, reabilitacijos ir slaugos įstaigos, yra profesionalumas ir patikimumas.

„Lietuvių slaugytojai turi puikius darbo įgūdžius ir nuoširdžiai nori augti. Mums, kaip darbdaviui, tai ypač svarbu: privalome pasikliauti darbuotojais, kuriems patikime savo klientų užduotis, o lietuviai slaugytojai, kaip jau ne kartą įsitikinome, yra itin patikimi darbuotojai“.

Naujos patirtys ir atsakomybės

Vienas iš dažniausių motyvų, kuriuos mini lietuviai slaugytojai, nusprendę pakeisti savo karjerą ir išvykti dirbti į Norvegiją, yra ne tik gerokai patrauklesnis atlygis, bet ir nauja profesinė patirtis. Paklaustas, kokie yra didžiausi skirtumai tarp slaugytojo darbo Lietuvoje ir Norvegijoje, Ole sako, kad tai itin platus klausimas.

„Iš esmės slaugytojo darbas Lietuvoje ir Norvegijoje yra panašus, tačiau esama skirtumų. Pavyzdžiui, Norvegijoje slaugytojai turi daugiau atsakomybių, jiems suteikiama daugiau laisvės ir aukštai vertinamas iniciatyvumas. Lankstesnis gydytojo ir slaugytojo bendradarbiavimas, daugiau įsiklausymo į paciento poreikius. Žinoma, dalis skirtumų priklauso ir nuo gydymo įstaigos, nes tvarka jose gali būti nevienoda,“ – pasakoja Ole, pridurdamas, kad įprastai su naujosios darbovietės tvarka susipažinti padeda adaptacinis laikotarpis, kurio visiškai pakanka, kad lietuviai galėtų pradėti savarankiškai dirbti norvegiškoje gydymo įstaigoje.

Specializuotos norvegu kalbos mokymo lyderiai

Paklaustas, kas, jo nuomone, tampa didžiausiu iššūkiu į Norvegiją sparnus pakėlusiems slaugytojams, Ole nedvejodamas atsako: kalba.

„Norvegų kalba yra absoliučiai būtina šiame darbe: tik galėdamas suprasti savo kolegas ir pacientus, gebėsi tinkamai atlikti savo darbą. Ne atsitiktinai „Centric Care“ yra slaugytojams pritaikytų norvegų kalbos kursų lyderiai, o Vilniuje organizuojamų kursų metu su slaugytojais dirba ne tik profesionalūs kalbos mokytojai, bet ir mes, koordinatoriai, užmezgantys ryšį ir visokeriopai padedantys kiekvienam į Norvegiją atvykstančiam slaugytojui,“ – pasakoja Ole, pabrėždamas, kad dar tebestudijuodami slaugytojai suderina su koordinatoriumi būsimo darbo gaires, išsiaiškina ir susidėlioja lūkesčius bei svarbias detales.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/pranesimai/lietuviu-slaugytojai-norvegijoje-labiausiai-vertinami-uz-profesinius-igudzius-ir-darbstuma-231-1282332?copied

Plačiau