Mūsų norvegų kalbos kursų alumni Rima Kazlauskienė dalijasi savo mintimis ir įspūdžiais apie savo karjeros ir gyvenimo pokyčius.

„Vis pagalvodavau, kad kažką reikia gyvenime keisti. Ir po truputį tam ruošiausi. Esu brandaus amžiaus slaugytoja, todėl apsispręsti nebuvo paprasta, tačiau mane palaikė ir drąsino vaikai. Pradėjau domėtis, kas organizuoja norvegų kalbos kursus ir padeda įsidarbinti Norvegijoje. Likimas mane suvedė su „Centric Care“ vadove Liudmila Gerasimova, kuri padėjo ir iki šiol padeda patarimais apie darbą Norvegijoje. Iki sutarties pasirašymo daug kalbėjomės, taip pat buvo gyvų susitikimų su slaugytojais, kurie jau ten dirba. Man buvo įdomu išgirsti nepagražintą tiesą apie jų darbą ir kasdienybę.

Nuo pat pradžių žinojau, kad nebus lengva, juk kalba man visai nežinoma. Išlaikiusi A1-A2 ir B1 lygių norvegų kalbos egzaminus. išvažiavau dirbti į slaugos namus Norvegijoje. Ar buvo lengva darbo pradžia? Tikrai ne! Buvo abejonių, baimių, ir nežinios.

Ar lengva kalbėti norvegų kalba? Ne, tačiau reikia labai norėti, stengtis ir mažiau abejoti savimi ir viskas bus gerai. Tikėjimas savo žiniomis ir noras toliau mokytis man labai padėjo.

Kolektyvas mane pasitiko nusiteikęs draugiškai. Labai mane palaikė, drąsino ir sakė, kad yra normalu pirmus metus ne viską suprasti, todėl nuolatos sakė: „nebijok ir kalbėk drąsiai, kaip moki“. Jie stengėsi kalbėti lėtai ir aiškiai, kad suprasčiau. Kantriai kartodavo užduotis po kelis kartus. Labai greitai tapau jų lygiaverte kolege. Esu dėkinga kolegoms už begalinę kantrybę, už pagalbą ir patarimus,“ – pasakoja Rima.

Apie darbą ir laisvalaikį Norvegijoje

„Darbo grafikas yra puikiai suderinamas su išeiginėmis. Užteko laiko pakeliauti ir susipažinti su Norvegijos gamta ir kultūra. Ne tik dirbau, bet ir kokybiškai poilsiavau.

Gyvenimo sąlygos buvo puikios. Butas su visais patogumais, įrengta visa reikalinga buitinė technika.  Susidraugavau su būsto šeimininke. Nuostabi, maloni dama. Radom bendrų pomėgių. Laisvais vakarais kartu leidom laisvalaikį su mezginiu prie puodelio arbatos. Ji daug papasakojo man apie Norvegiją, jos žmones ir papročius. Man buvo savotiška kalbos praktika, kurią pritaikiau vėliau savo darbe. Tai labai padėjo adaptuotis naujoje aplinkoje, susidraugauti su norvegais. Su ja atsisveikinome su ašaromis akyse. Viena kitai pažadėjome būtinai susitikti.

Todėl noriu pasakyti ir padrąsinti: nebijokime svajoti, siekti gyvenime naujų tikslų,“ – sako Rima.

Ar ir Jūs vis pagalvojate apie pokyčius? Mes Jums padėsime: http://centriccare.lt/kalbos-kursai/kaina/

Plačiau