Patarimai iš Norvegijoje jau įsitvirtinusio slaugytojo

Šį mėnesį Centric Care Lietuva personalą ir kursų dalyvius aplankė kalbos kursus jau baigęs Povilas Smaliukas. Optimizmu trykštantis slaugytojas pasidalino savo patirtimi, įspūdžiais ir negailėjo patarimų  šių metų kursų dalyviams. Dalinamės keletu svarbiausiu dalykų, kuriuos susitikimo metu papasakojo Povilas.

Mokykitės protingai. Povilas pataria mokytis taip, kad suprastum esmę. Nėra būtina suprasti kiekvieno žodžio. Jo teigimu, kalbant su kolegomis ir pacientais Norvegijoje, svarbu suprasti kontekstą. Tai tikrai atperka tuos momentus, kai kartais nežinai vieno ar kito žodžio.

Nusiteikite mokytis ir toliau. Povilas pabrėžia, kad mokymasis nesibaigia uždarius kalbos kursų auditorijos duris. Net ir dabar, kai slaugytojas jau ir mąsto norvegiškai, labai dažnai tenka išmokti kažko naujo. Be to, naujas regionas reiškia naują dialektą. Tačiau neverta jaudintis, net ir vietiniai norvegai susiduria su tais pačiais iššūkiais.

Tiesiog kalbėkite – lūžis įvyks labai greitai. Pirmosios dienos Norvegijoje gali kelti įtampą. Nauja kalba, naujas darbas, nauja vieta. Kartais gali atrodyti, kad susikalbėti yra labai sunku arba neįmanoma, tačiau Povilas pabrėžia, kad taip atrodo tik pačioje pradžioje. Visi susiduria su pirmuoju stresu, bet šis įtemptas laikotarpis labai greitai praeina.

Mėgaukitės nauja patirtimi! Povilas iš darbo Norvegijoje stengiasi pasiimti kiek įmanoma daugiau. Dirba su gera nuotaika, po darbo ieško įdomios veiklos, o atostogų metu daug keliauja. Pradėję dirbti, susiraskite tai ką norite daryti ir mėgaukitės, nes šis naujas etapas jums atneša tiek iššūkius, tiek ir naujas galimybes, kurių galbūt neturėjote anksčiau!

 

Iki kitos karto!

 

Plačiau