Dažnai užduodami klausimai

Atsakysime į dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius su slaugytojo darbu Norvegijoje!

Kokia tvarka yra išmokamas darbo užmokestis Norvegijoje?

Darbo užmokestis išmokamas norvegiškomis kronomis 2 kartus per mėnesį, kas 14 dienų.

Kur turėsiu mokėti mokesčius ir privalomąjį sveikatos draudimą?

Jūs pasirašote darbo sutartį su Centric Care AS pagal Norvegijoje galiojančius įstatymus, todėl mokesčius mokate Norvegijoje, kur esate įdarbintas.

Ar naujoje darbo vietoje vyks apmokymai?

Taip, pirmosios darbo dienos bus skirtos apmokymams, kurių trukmė priklausys nuo būsimos darbo vietos. Apmokymų metu bus supažindinama su skyriaus vidaus taisyklėmis, suteikiama su pacientais susijusi informacija, vyks priešgaisrinės saugos mokymai ir kt.

Kuo skiriasi slaugos namai ir ligoninės Norvegijoje?

Bendrosios praktikos slaugytojai dirbdami Norvegijoje turi daugiau atsakomybės slaugydami pacientą ir aktyviai dalyvauja jo gydyme. Dauguma pacientų slaugos namuose yra garbingo amžiaus žmonės, kuriems reikalingas palaikomasis gydymas bei slauga. Daug dėmesio skiriama tam, kad būtų patenkinti ne tik fiziniai, bet ir socialiniai senjorų poreikiai. Į ligonines patenka įvairaus amžiaus pacientai su skirtingomis ligomis arba traumomis. Be slaugos, ligoninėse atliekama daugiau medicininių tyrimų ir įvairių procedūrų.
Skaitykite daugiau Read less

Ar įsidarbinant Norvegijoje reikia norvegiškos slaugytojo licencijos?

Taip, ji būtina. Įmonė „Centric Care Lietuva“, dar tebevykstant kalbos kursams, sutvarko visus dokumentus, kad slaugytojas gautų norvegišką licenciją.

Kur dažniausiai bendrosios praktikos slaugytojas pradeda dirbti Norvegijoje, kai baigia norvegų kalbos kursus?

Dauguma bendrosios praktikos slaugytojų baigę norvegų kalbos kursus pasirenka darbą slaugos namuose. Jeigu Jūsų kalbos lygis tinkamas, galite dirbti ir ligoninėse.  

Ar pasirūpinama gyvenamąja vieta ir lėktuvo bilietais?

Taip. Centric Care AS dengia kelionės ir būsto išlaidas darbo metu Norvegijoje.  

Kokie pagrindiniai reikalavimai, jei noriu pradėti dirbti slaugytoju Norvegijoje?

Įgytas bendrosios praktikos slaugytojo diplomas (aukštesniojoje mokykloje, kolegijoje, universitete) ir galiojanti bendrosios praktikos slaugytojo licencija. Jeigu slaugytojo išsilavinimas įgytas iki 2003 metų, būtina turėti 3 metus bendrosios praktikos slaugytojo darbo stažą per pastaruosius 5 metus.  

Turite daugiau klausimų? Rašykite liudmila.gerasimova@centric.eu arba skambinkite +370 612 79 115.