Dažnai užduodami klausimai

Atsakysime į jūsų dažniausiai užduodamus klausimus susijusius su slaugytojos darbu Norvegijoje!

Kokie yra pagrindiniai reikalavimai, jei noriu pradėti dirbti slaugytoja Norvegijoje?

Įgytas bendrosios praktikos slaugytojos diplomas (aukštesniojoje mokykloje, kolegijoje, universitete) ir galiojanti bendrosios praktikos slaugytojos licencija. Jeigu slaugytojo išsilavinimas įgytas iki 2003 metų, būtina turėti 3 metus bendrosios praktikos slaugytojo darbo stažą per pastaruosius 5 metus.

Ar pasirūpinama gyvenamąja vieta ir lėktuvo bilietais?

Taip. Centric Care AS dengia kelionės ir būsto išlaidas darbo metu Norvegijoje.  

Kur dažniausiai bendrosios praktikos slaugytoja pradeda dirbti Norvegijoje po norvegų kalbos kursų baigimo?

Dauguma bendrosios praktikos slaugytojų po norvegų kalbos kursų baigimo pasirenka darbą slaugos namuose. Jeigu Jūsų kalbos lygis tinkamas, galima dirbti ir ligoninėse.  

Ar įsidarbinant Norvegijoje reikia norvegiškos slaugytojos licencijos?

Taip, ji yra būtina. Įmonė „Centric Care Lietuva“, kuomet vyksta kalbos kursai, sutvarko ir visus dokumentus, kad slaugytojas gautų norvegišką licenciją.

Kuo skiriasi slaugos namai ir ligoninės Norvegijoje?

Bendrosios praktikos slaugytoja dirbdama Norvegijoje turi daugiau atsakomybės slaugydama pacientą ir aktyviai dalyvauja jo gydyme. Dauguma pacientų slaugos namuose yra garbingo amžiaus žmonės ir jiems reikalingas palaikomasis gydymas bei slauga. Yra skiriama daug dėmesio, siekiant patenkinti ne tik fizinius, bet ir socialinius senjorų poreikius. Į ligonines patenka įvairaus amžiaus pacientai su skirtingomis ligomis arba traumomis. Be slaugos, ligoninėse atliekama daugiau medicininių tyrimų ir įvairių procedūrų.
Skaitykite daugiau Read less

Ar bus apmokymai naujoje darbo vietoje?

Taip, darbo pradžioje pirmos pamainos bus skirtos apmokymui. Jo trukmė priklausys nuo būsimos darbo vietos. Apmokymas apims susipažindinimą su skyriaus vidaus taisyklėmis; informaciją, susijusią su pacientais; priešgaisrinę saugą ir kt.

Kur turėsiu mokėti mokesčius ir privalomoji sveikatos draudimą?

Jūs pasirašote darbo sutartį su Centric Care AS pagal Norvegijoje galiojančius įstatymus. Todėl mokesčius mokate Norvegijoje, kur esate įdarbintas.

Kokia tvarka yra išmokamas darbo užmokestis Norvegijoje?

Darbo užmokestis išmokamas norvegiškomis kronomis 2 kartus per mėnesį, kas 14 dienų.

Turite daugiau klausimų? Rašykite liudmila@centriccare.lt arba skambinkite +370 612 79 115.