Jolantos atsiliepimas


Esu bendrosios praktikos slaugytoja Jolanta iš Saulės miesto – Šiaulių. Praėjo pusmetis, kai su „MEDpersonalo“ ir jų partnerio „Centric Care“ pagalba pirmą kartą išvažiavau dirbti slauge į Norvegiją. Noriu pasidalinti savo patirtimi, kuri gali praversti tiems, kurie galvoja apie slaugytojo darbą Skandinavijos šalyse, tačiau nežino nuo ko pradėti.

Naršydama internete užsukau į „MEDpersonalo“ svetainę ir, nieko nelaukdama, nurodytu adresu, išsiunčiau savo gyvenimo aprašymą. Sulaukusi skambučio, nuėjau į susitikimą su įmonės atstovu Pauliumi Samoška. Jis man suteikė visą informaciją apie įdarbinimo eigą, darbo sąlygas ir atsakė į visus kilusius klausimus.

Prieš kelionę į Norvegiją man reikėjo įveikti kelis etapus. Pirmasis – motyvacinis pokalbis su „MEDpersonalo“ atstovais. Po to sekė intensyvūs norvegų kalbos kursai ir, žinoma, egzaminas.

Kalbos mokiausi apie 4,5 mėnesio. Šis laikotarpis man buvo vienas sunkiausių, nes kalbos mokėmės labai intensyviai. Pamokos vykdavo penkias dienas per savaitę po 7-8 valandas. 4-5 valandas su grupe dirbdavo puikūs dėstytojai, dar apie 3 valandas trukdavo savarankiška praktika.

Klasėje su kolegomis stengdavomės bendrauti tik norvegiškai. Taip pat teko atlikti daugybę rašto ir skaitymo užduočių. Net ir uždarius klasės duris mokymosi procesas nesibaigdavo – daug mokiausi savarankiškai namuose.

Išlaikiusi B1 lygio medicininės pakraipos norvegų kalbos egzaminą, išvykau į Norvegiją. Šiuo metu ruošiuosi antrajai rotacijai – važiuosiu dirbti į Farsundo miestelį. Jis – nedidelis, tačiau labai ramus ir vaizdingas: aplink kalnai, šalia jūra su laivais ir klykaujančiais kirais.

Gyvenimo sąlygos yra puikios. Su kolege gyvename dviejų kambarių bute. Viskas jame įrengta taip, kad jaustumėmės kaip namuose. Yra interneto ryšys, todėl kasdien bendrauju su savo šeima ir kitais kolegomis, kurie taip pat dirba šioje šalyje.

Slaugytojos darbas Norvegijoje, kaip ir visur, nėra labai lengvas, tačiau ten sudarytos tokios sąlygos, kad galiu dirbti su šypsena ir teigiamai nusiteikusi.

FullSizeRender

IMG_0641

Mano kolegos yra ne tik iš Norvegijos. Komandoje yra švedų, ispanų, danų ir slaugytojų iš kitų šalių. Darbo grafikas nėra varginantis, nors tenka padirbėti ir viršvalandžius. Visos papildomos darbo valandos yra apmokamos papildomai pagal norvegiškus įstatymus. Man patinka tai, kad galiu ne tik pakankamai užsidirbti savo ir šeimoms poreikiams, bet ir yra sudaryta galimybė reguliariai grįžti namo ir pasimatyti su artimaisiais.

Esu labai patenkinta „MEDpersonalo“ darbu, nes įmonė visiškai pasirūpina slaugytojais Skandinavijoje ir išmoko juos būti savarankiškais Norvegijoje. Jos atstovų dėka gavau norvegišką darbą su norvegiškomis darbo sąlygomis ir garantijomis. Linkiu slaugytojams, kurie nori išvykti ir išbandyti naujas galimybes nebijoti ir pasiryžti. Didžiausias sėkmingos integracijos rodiklis yra geras kalbos mokėjimas, kalbą išmokti tikrai įmanoma. Todėl verta pasistengti ir pabandyti dėl naujų pokyčių gyvenime.